Av. Emin Ökten

Kurucu ve Yönetici Avukat

Emin Ökten, lise öğrenimini okul üçüncüsü olarak onur derecesiyle ve öğrenci konseyi başkanı olarak tamamlamıştır. 1999 yılından başlayarak Ökten Şirketler Grubu’nda farklı pozisyonlarda çalışmış ve kendini geliştirmiştir.

Emin Ökten, profesyonel şirket yönetimi, kriz yönetimi, madencilik, enerji, inşaat, savunma sanayii ve balistik alanlarında deneyimlidir. 2003 yılında hukuk fakültesine girmiş ve hukukun birçok farklı alanında kendini geliştirmiştir. Maden hukuku, enerji hukuku, kamulaştırma hukuku, ceza hukuku ve anayasa hukuku alanlarında birçok eğitim ve seminere katılmıştır.

Hukukun çeşitli alanlarında uzmanlaştıktan sonra, hem müvekkillerine kaliteli, güvenilir ve doğru hukuki hizmeti sunmak hem de Ökten Şirketler Grubu’nu hukuk alanında desteklemek için Ökten Hukuk ve Danışmanlık Bürosu’nu kurmuştur. Özellikle Aile Hukuku, Miras Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Ticaret ve Şirketler Hukuku, Maden ve Enerji hukuku alanlarında danışmanlık yapmakta ve bu alanlardaki davalarda müvekkillerini temsil etmektedir. Ökten Hukuk ve Danışmanlık Bürosu’nun yönetici avukatlığını yürütmektedir. Aynı zamanda Ökten Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevinde bulunmaktadır. Avukat Emin Ökten, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Emin Ökten, profesyonel kariyerine ek olarak, kişisel gelişime önem vermekte olup nörolinguistik programlama, aile dizilimi / Bert Hellinger terapisi, solunum ve somatopsişik denge alanlarında çeşitli eğitimlere katılmıştır. Teknoloji, sağlık, bilim ve düşünsel konularda araştırmalar yapmıştır.

Sportif kariyer bakımından ise; Emin Ökten, basketbol oyunculuğu, atıcılık, okçuluk ve kick-boks alanlarında lisanslı sporcudur.

İyi bir okuyucu olmanın yanı sıra şiir yazmakta ve yazdığı şiirleri kendi sesiyle seslendirmektedir. Yazdığı şiirleri sebebiyle birçok ödül ve derece almıştır.

Sosyal sorumluluk ve topluma hizmet projelerini aktif şekilde desteklemekte olup gençlere rehberlik yapmak için saygın dernek ve kuruluşların etkinliklerine katılmaktadır.